Program szkolenia – Młodzież, a uzależnienie – diagnoza, motywacja, terapia
Czas trwania szkolenia:
Jedno szkolenie 20 godzin dydaktycznych w okresie dwóch dni.
Odbiorcy szkolenia:
Osoby zawodowo zajmujące się pomocą, pracujące w oświacie, pomocy społecznej, sądownictwa, organizacji pozarządowych itp., chcących podnieść własne kompetencji w obszarze uzależnień i pracy z młodzieżą. Ze względu na warsztatowy charakter szkolenia jedna grupa nie może liczyć więcej niż 20 osób.
Każdy z uczestników otrzyma materiały dydaktyczne na płycie DVD oraz zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.
Cel szkolenia:
Zdobycie wiedzy i rozumienie powodów eksperymentowania i rozwoju uzależnienia młodzieży od substancji psychoaktywnych.
Konfrontacja wiedzy i przekonań na temat uzależnień ze standardami klinicznymi i rekomendacjami WHO.
Podniesienie kompetencji i umiejętności praktycznych w pracy z młodzieżą zagrożoną i uzależnioną od substancji psychoaktywnych oraz ich rodzinami.
Program szkolenia:
Forma zajęć:
Metody warsztatowe i ćwiczenie praktycznych umiejętności, filmy video, mini wykłady z prezentacją multimedialną. Prowadzący będzie odwoływał się do przypadków klinicznych i wieloletniego doświadczenia w pracy z adolescentami i ich rodzinami.
Koszt szkolenia:
Całkowity koszt to 3.000 zł. brutto dla jednej grupy.
Osoba prowadząca:
Zbigniew Michalczyk – psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień, superwizor KBdsPN. Od 1997r. praca kliniczna i terapeutyczna z osobami uzależnionymi i ich rodzinami oraz psychoterapia młodzieży, dorosłych i rodzin. Od 2000r. praca dydaktyczna w obszarze pomocy psychologicznej, okresu adolescencji oraz profilaktyki i terapii uzależnień, a od 2013r. superwizor placówek i zespołów terapeutycznych. Od 2007r. Kierownik Ośrodka Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy dla Dzieci i Młodzieży w Otwocku.
Autor i realizator programu szkoleniowego Edukator Profilaktyki Uzależnień w ramach współpracy z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej w Warszawie, wykładowca na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie oraz w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie i Wyższej Szkole Pedagogicznej im. J. Korczaka w Warszawie. Autor książek i artykułów zajmujących się tematyką uzależnień i okresem dorastania min: „Terapia Młodzieży w Ośrodku Podwójnej Diagnozy”, „Zażywanie Substancji Psychoaktywnych w Okresie Dorastania”.
Kontakt:
Fundacja Konstruktywnego Rozwoju – Edyta Borkowska
tel. (22) 7797098
e-mail: fundacja@konstruktywny.eu