Góry Stołowe

W sierpniu 2018 r. odbył się wyjazd w Góry Stołowe dla Wolontariuszy Fundacji Konstruktywnego Rozwoju – wycieczki w góry, jednodniowy wyjazd do czeskiej Pragi, warsztaty przygotowujące do dalszej działalności wolontariackiej i integracyjne spędzanie czasu.

 

Przedstawienie profilaktyczne

Przygotowanie  do przedstawienia profilaktycznego pt „ Winny”  współpraca z Ośrodkiem Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy w Otwocku.

 

Bajkoczytanie

Wolontariusze angażują się w promowanie czytania  wśród  najmłodszych. Przygotowali  czytanie z podziałem na role bajki pt.” O rybaku i złotej Rybce”. Dodatkowo przeprowadzone zostały warsztaty artystyczne  dla dzieci z Przedszkola  nr 12 w Otwock.

 

Noc filmowa

Wolontariusze w ramach wspólnego spędzania czasu organizują  ”noce filmowe”, przygotowują przekąski oraz prowadzą „wieczorne pogaduchy”.

 

Wolontariusze  dbają  o wystrój naszej sali i wykonują dekoracje w zależności od  pory roku.

 

Dzień dziecka

Z okazji Dnia  Dziecka Wolontariusze wybrali się na wycieczkę rowerową, pokonaliśmy 20  km, było wspólne ognisko i opracowywanie kolejnych projektów.

 

 

Bal karnawałowy

Wolontariusze  organizują bale karnawałowe dla dzieci. Przygotowują wystrój,  muzykę , dbają o  pokaz taneczny. Organizują gry i zabawy , pełnią role wodzirejów. Młodzi ludzie  wykonują własnoręcznie dyplomy dla uczestników oraz  zapewniają odpowiedni nastrój i klimat imprezy.

 

Zajęcia dla dzieci

Wolontariusze przeprowadzają różnego rodzaju zajęcia dla dzieci  wykorzystując przy tym swoje umiejętności i zainteresowania np. taniec, umiejętności plastyczne , wokalne, sportowe.

Dodatkowo część wolontariuszy pomaga innym w odrabianiu lekcji  czy tez nadrabianiu zaległości.

 


NASI PARTNERZY
MCPS Otwock Krajowe Biuro
Darczyńcy
iotwock Carrefour Rolski Komputer Cushman Mochtoys Adria Livio Marter Elf
© 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone, Fundacja Konstruktywnego Rozwoju
Realizacja: Vertes Design