Pomagamy „Promyczkowi”

Wolontariusze z Fundacji Konstruktywnego Rozwoju zaangażowali się kolejny raz  w pomoc  Dziecięcemu Hospicjum ”Promyczek” w Otwocku, tym razem wszyscy pomagali w przeprowadzce.  Młodzi ludzie zaangażowali się w sprzątanie, przenoszenie, przewóz oraz wypakowywanie rzeczy. Pracy było sporo ale dzięki wspólnej aktywności daliśmy radę i planujemy już  kolejne działania charytatywne.

„Magiczna książka”

Wolontariusze zaangażowali się w akcję  „Magiczna Książka”  i przygotowali materiał audiowizualny z bajkami i opowiadaniami dla dzieci. Stworzone materiały przesłaliśmy naszym małym podopiecznym Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek. Dzięki tej inicjatywie nasi podopieczni mogli przenieść się do magicznego świata bajek.

Koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy
Wolontariusze pomagali przy organizacji koncertu zespołu ” Raz, Dwa, Trzy”, z którego dochód przeznaczony został na wsparcie Domowego Hospicjum  Dziecięcego Promyczek w Otwocku.

Zdobienie pierników dla Promyczka
Wolontariusze z Fundacji Konstruktywnego Rozwoju  zaangażowali się w zdobienie pierników, z których dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na wsparcie  Domowego  Hospicjum dla Dzieci ” Promyczek”.
 
Odrabianie lekcji

Wolontariusze  odrabiają lekcję oraz zajmują się dziećmi wymyślając dla nich kreatywne  zajęcia

Wyjazd do  Staromiejskiego Domu Kultury ” Mikroscena”
Wolontariusze  Fundacji  brali  udział w wyjeździe do  Warszawy do  Staromiejskiego Domu Kultury ” Mikroscena” na Wójtowskiej  i uczestniczyli w spektaklu  pt. „Przeznaczenie ” w reż. Małgorzaty Graczyk.
Lavendova dolina
Wolontariusze uczestniczyli w warsztatach tworzenia własnych mgiełek zapachowych. Wyjazd odbył się podczas kwitnienia lawendy a gościła nas „Lavendowa dolina”. Każdy z uczestników  skosztował również lawendowych ciastek oraz pysznej  lemoniady.

Piknik rodzinny w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Otwocku

Wolontariusze promowali idee wolontariatu w trakcie pikniku  rodzinnego  organizowanego przez Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Noblistów Polskich w Otwocku.  Na przygotowanym przez  siebie stoisku  znajdowały się m.in zdjęcia  obrazujące działania woluntarystyczne wykonywane pod szyldem Fundacji Konstruktywnego Rozwoju

Góry Stołowe

W sierpniu 2018 r. odbył się wyjazd w Góry Stołowe dla Wolontariuszy Fundacji Konstruktywnego Rozwoju – wycieczki w góry, jednodniowy wyjazd do czeskiej Pragi, warsztaty przygotowujące do dalszej działalności wolontariackiej i integracyjne spędzanie czasu.

Przedstawienie profilaktyczne

Przygotowanie  do przedstawienia profilaktycznego pt „ Winny”  współpraca z Ośrodkiem Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy w Otwocku.

Bajkoczytanie

Wolontariusze angażują się w promowanie czytania  wśród  najmłodszych. Przygotowali  czytanie z podziałem na role bajki pt.” O rybaku i złotej Rybce”. Dodatkowo przeprowadzone zostały warsztaty artystyczne  dla dzieci z Przedszkola  nr 12 w Otwock.

Noc filmowa

Wolontariusze w ramach wspólnego spędzania czasu organizują  ”noce filmowe”, przygotowują przekąski oraz prowadzą „wieczorne pogaduchy”.

Wolontariusze  dbają  o wystrój naszej sali i wykonują dekoracje w zależności od  pory roku.

Dzień dziecka

Z okazji Dnia  Dziecka Wolontariusze wybrali się na wycieczkę rowerową, pokonaliśmy 20  km, było wspólne ognisko i opracowywanie kolejnych projektów.

Bal karnawałowy

Wolontariusze  organizują bale karnawałowe dla dzieci. Przygotowują wystrój,  muzykę , dbają o  pokaz taneczny. Organizują gry i zabawy , pełnią role wodzirejów. Młodzi ludzie  wykonują własnoręcznie dyplomy dla uczestników oraz  zapewniają odpowiedni nastrój i klimat imprezy.

Zajęcia dla dzieci

Wolontariusze przeprowadzają różnego rodzaju zajęcia dla dzieci  wykorzystując przy tym swoje umiejętności i zainteresowania np. taniec, umiejętności plastyczne , wokalne, sportowe.

Dodatkowo część wolontariuszy pomaga innym w odrabianiu lekcji  czy tez nadrabianiu zaległości.


NASI PARTNERZY
MCPS Otwock Krajowe Biuro
Darczyńcy
iotwock Carrefour Rolski Komputer Cushman Mochtoys Adria Livio Marter Elf
© 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone, Fundacja Konstruktywnego Rozwoju
Realizacja: Vertes Design