Koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy
Wolontariusze pomagali przy organizacji koncertu zespołu ” Raz, Dwa, Trzy”, z którego dochód przeznaczony został na wsparcie Domowego Hospicjum  Dziecięcego Promyczek w Otwocku.

Zdobienie pierników dla Promyczka
Wolontariusze z Fundacji Konstruktywnego Rozwoju  zaangażowali się w zdobienie pierników, z których dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na wsparcie  Domowego  Hospicjum dla Dzieci ” Promyczek”.
 
Odrabianie lekcji

Wolontariusze  odrabiają lekcję oraz zajmują się dziećmi wymyślając dla nich kreatywne  zajęcia

Wyjazd do  Staromiejskiego Domu Kultury ” Mikroscena”
Wolontariusze  Fundacji  brali  udział w wyjeździe do  Warszawy do  Staromiejskiego Domu Kultury ” Mikroscena” na Wójtowskiej  i uczestniczyli w spektaklu  pt. „Przeznaczenie ” w reż. Małgorzaty Graczyk.
Lavendova dolina
Wolontariusze uczestniczyli w warsztatach tworzenia własnych mgiełek zapachowych. Wyjazd odbył się podczas kwitnienia lawendy a gościła nas „Lavendowa dolina”. Każdy z uczestników  skosztował również lawendowych ciastek oraz pysznej  lemoniady.

Piknik rodzinny w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Otwocku

Wolontariusze promowali idee wolontariatu w trakcie pikniku  rodzinnego  organizowanego przez Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Noblistów Polskich w Otwocku.  Na przygotowanym przez  siebie stoisku  znajdowały się m.in zdjęcia  obrazujące działania woluntarystyczne wykonywane pod szyldem Fundacji Konstruktywnego Rozwoju

Góry Stołowe

W sierpniu 2018 r. odbył się wyjazd w Góry Stołowe dla Wolontariuszy Fundacji Konstruktywnego Rozwoju – wycieczki w góry, jednodniowy wyjazd do czeskiej Pragi, warsztaty przygotowujące do dalszej działalności wolontariackiej i integracyjne spędzanie czasu.

Przedstawienie profilaktyczne

Przygotowanie  do przedstawienia profilaktycznego pt „ Winny”  współpraca z Ośrodkiem Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy w Otwocku.

Bajkoczytanie

Wolontariusze angażują się w promowanie czytania  wśród  najmłodszych. Przygotowali  czytanie z podziałem na role bajki pt.” O rybaku i złotej Rybce”. Dodatkowo przeprowadzone zostały warsztaty artystyczne  dla dzieci z Przedszkola  nr 12 w Otwock.

Noc filmowa

Wolontariusze w ramach wspólnego spędzania czasu organizują  ”noce filmowe”, przygotowują przekąski oraz prowadzą „wieczorne pogaduchy”.

Wolontariusze  dbają  o wystrój naszej sali i wykonują dekoracje w zależności od  pory roku.

Dzień dziecka

Z okazji Dnia  Dziecka Wolontariusze wybrali się na wycieczkę rowerową, pokonaliśmy 20  km, było wspólne ognisko i opracowywanie kolejnych projektów.

Bal karnawałowy

Wolontariusze  organizują bale karnawałowe dla dzieci. Przygotowują wystrój,  muzykę , dbają o  pokaz taneczny. Organizują gry i zabawy , pełnią role wodzirejów. Młodzi ludzie  wykonują własnoręcznie dyplomy dla uczestników oraz  zapewniają odpowiedni nastrój i klimat imprezy.

Zajęcia dla dzieci

Wolontariusze przeprowadzają różnego rodzaju zajęcia dla dzieci  wykorzystując przy tym swoje umiejętności i zainteresowania np. taniec, umiejętności plastyczne , wokalne, sportowe.

Dodatkowo część wolontariuszy pomaga innym w odrabianiu lekcji  czy tez nadrabianiu zaległości.


NASI PARTNERZY
MCPS Otwock Krajowe Biuro
Darczyńcy
iotwock Carrefour Rolski Komputer Cushman Mochtoys Adria Livio Marter Elf
© 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone, Fundacja Konstruktywnego Rozwoju
Realizacja: Vertes Design