2016 r.
Projekt ” Dary Jesieni „
W ramach dni otwartych pt. ” Piątki z Czaplakiem ” odbyło się wspólne gotowanie zupy z dyni w różnych smakach, a także pieczenie pysznej szarlotki z jabłek. Chętnych do gotowania nie brakowało, wyczynom kulinarnym towarzyszyła wspaniała, radosna atmosfera.
Piątki z Czaplakiem „
Zapraszamy wszystkich chętnych na dni otwarte w naszej placówce. Najbliższe warsztaty pt. ” Dary Jesieni „ odbędą się 23.09.2016 r. od godz.16.00
W planach szaleństwo z dynią i jabłkami w tle,konfitury, ciasta i zupa z dyni.
Szanowni Państwo.
Zapraszamy dzieci w wieku 11 – 13 lat oraz rodziców do udziału w programie ” Rozwój bez nawyków ” w ramach programu Ministra Zdrowia.
Program skierowany jest do dzieci zagrożonych uzależnieniami behawioralnymi, między innymi nadużywaniem komputera, telefonu, internetu.
W ramach realizowanego programu odbędą się:
– zajęcia socjoterapii dla dzieci
– warsztaty dla członków rodzin, poradnictwo dla rodzin
– realizacja programu profilaktycznego
Zapraszamy rodziny z Otwocka i powiatu otwockiego. Ilość miejsc ograniczona.
Program realizowany jest od lipca 2016 r. do grudnia 2016 r.
Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 22 779-70-98 (do końca lipca 2016 r. oraz od 16 sierpnia 2016 r.)
Chętne rodziny zapraszamy do placówki w Otwocku przy ulicy Czaplickiego 7 w dniach 02.08.2016 r. oraz 09.08.2016 r. w godz. 12 – 17
Koordynator realizacji programu – Marta Szuberska
Projekt ” Wakacje „.
Od 27.06 br. prowadzone są w naszej placówce zajęcia rekreacyjno – sportowe i kulturalne dla naszych podopiecznych. Od poniedziałku do czwartku, pod opieka naszej kadry, dzieci korzystają z takich atrakcji, jak wyjście na basen, plażowanie nad rzeką Świder, gdzie odbywają się gry, zabawy i konkursy m.in. na budowle z piasku. Także ogromną przyjemność sprawiają dzieciom wyjścia do Otwockiego Klubu Sportowego, gdzie mają możliwość skorzystania ze sprzętu sportowego i boiska, pogrania w piłkę nożna, czy też badmintona. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia archeologiczne organizowane w Muzeum Ziemi Otwockiej, gdzie dzieci miały okazję poznać tajniki pracy archeologa, a także same poszukać skarbów w wykopie archeologicznym. Na miejscu, w naszej placówce odbywają się zajęcia twórcze, takie jak tworzenie ekologicznych zabawek czy konkurs na strój człowieka przyszłości. Obecnie nasi podopieczni zaczynają program realizowany w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie, gdzie będą odbywały się zajęcia teatralne.
Zajęcia florystyczne – tworzenie biżuterii z kwiatów.
Tworzenie przedstawienia teatralnego.
Konkurs na budowlę z piasku nad Świdrem.
Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi Sasinowi z Hurtowni Gamitex w Otwocku za wsparcie finansowe, które pomoże nam w organizacji wakacyjnego wypoczynku dla naszych podopiecznych 🙂
Serdeczne podziękowania dla firmy Mini Bus Karczew za możliwość korzystania w okresie wakacyjnym z bezpłatnych przejazdów przez naszych podopiecznych 🙂
Projekt ” Latawiec ”
W ramach majowego projektu dzieci wraz z rodzicami, wolontariuszami i pracownikami Fundacji tworzyli latawce. Ciekawym pomysłem było wykorzystanie np. worków do śmieci jako materiału do budowy.Powstały interesujące modele.
Wielkanoc.
Wspólne dzielenie się jajkiem, rozmowy przy odświętnie przybranym stole i rodzinna atmosfera towarzyszyły nam w okresie Wielkiej Nocy.
Ognisko.
Sezon uważamy za otwarty, na powitanie wiosny – ognisko integracyjne z kiełbaskami i innymi frykasami.
Projekt Glina.
W ramach zajęć artystycznych rodzice, dzieci oraz wolontariusze tworzyli rzeźby, dekoracje i naczynia użytkowe z gliny.Powstały bardzo interesujące dzieła, które czekają na wypalenie.
Projekt: Bal karnawałowy
W dniu 22 stycznia 2016r. odbył się bal karnawałowy dla dużych i małych 🙂 .. zabawa była przednia . Były konkursy , dyplomy i wszystko co sprawiło że się udało 🙂
Fundacja Konstruktywnego Rozwoju w okresie marzec – grudzień 2015r. realizuje zadanie ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia dotyczące profilaktyki uzależnienia od hazardu lub innych uzależnień nie stanowiących uzależnienia od substancji psychoaktywnych.
„Wyjdź poza cyberprzestrzeń” to program profilaktyczno – edukacyjnego obejmujący następujące działania:
1. Zajęcia edukacyjne w formie warsztatowo – projektowej wyłącznie z aktywnymi formami realizacji dla uczniów w następującym zakresie tematycznym:
– I blok zajęć – zajęcia edukacyjne dot. uzależnień oraz racjonalnego i bezpiecznego korzystania z Internetu; w programie znajdzie się następująca tematyka: Czym jest Internet i cyberprzestrzeń, wady i zalety Internetu, zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, Czym jest Cyberprzemoc, Czyny, które mogą być zakwalifikowane jako przestępstwa;
Metody przeprowadzenia warsztatów: mini wykłady, burza mózgów, prezentacje multimedialne, dyskusja.
– II blok zajęć – kształtowanie umiejętności społecznych; tematyka zajęć: rozpoznawanie i nazywanie własnych emocji, nabywanie samoświadomości w zakresie własnej samooceny oraz poznawanie metod rozwiązywania trudnych sytuacji;
Metody przeprowadzenia warsztatów: psychodramy, mini wykłady, burza mózgów, multimedia.
– III blok zajęć: Alternatywne formy spędzania wolnego czasu; tematyka poszczególnych spotkań: opracowanie programu artystycznego i zorganizowanie występu/pokazu;
Metody: projektu – przygotowanie samodzielnie przez grupę własnego projektu polegającego na opracowaniu programu artystycznego oraz zorganizowaniu występu/pokazu.
Projekt będzie polegał na przygotowaniu występu/pokazu, natomiast sam pokaz/występ zostanie zrealizowany po zajęciach w wybranym przez uczestników terminie i miejscu.
– IV blok zajęć: Zorganizowanie akcji charytatywnej;
Metody: projektu – przygotowanie samodzielnie przez grupę własnego projektu polegającego na przygotowaniu i przeprowadzeniu przez grupę akcji charytatywnej.
2.Zajęcia w formie wykładowej dla rodziców lub opiekunów nt. uzależnień od Internetu, racjonalnego i bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci w wieku 11 – 13 lat, rozwoju zainteresowań i konstruktywnego spędzania czasu wolnego, wzmacniania czynników chroniących.
3. Praca indywidualna rodzica/ opiekuna z Coachem. Coaching zakłada konstruktywną zmianę postawy rodzica lub opiekuna w stosunkowo krótkim czasie (przy czym każdy sam decyduje o celach, które chce osiągnąć i wprowadza zmiany w takim tempie jakie mu najbardziej odpowiada) co ma bezpośredni wpływ na postawę dziecka.
4. Zajęcia w formie wykładowej dla nauczycieli bezpośrednio zaangażowanych w proces wychowawczy nt. uzależnień od internetu, racjonalnego i bezpiecznego korzystania
z Internetu przez dzieci w wieku 11 – 13 lat, rozwoju zainteresowań i konstruktywnego spędzania czasu, wzmacniania czynników chroniących.