Rozwój bez nawyków – projekt profilaktyczny w Teatrze Miejskim w Otwocku

5 czerwca 2019 r. w Amatorskim Teatr Miejskim im. Stefana Jaracza w Otwocku odbyła się cykliczna impreza – projekt profilaktyczny „Rozwój bez nawyków” przygotowana przez Fundację Konstruktywnego Rozwoju.

Artystycznych wrażeń dostarczyli wolontariusze i podopieczni Fundacji oraz młodzież z Ośrodka Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy w Otwocku – przygotowali 3 przedstawienia teatralne o tematyce profilaktycznej.

Różnorodna forma przedstawień, tematyka bliska odbiorcom spotkały się z uznaniem młodzieży zaproszonej na imprezę – uczniowie otwockich szkół wypełnili widownię Teatru Miejskiego. Podczas imprezy nastąpiło też ogłoszenie wyników konkursu plastycznego, w którym wzięło udział ponad 20 młodych osób. Prace można było obejrzeć w foyer teatru, tam też czekał na gości i aktorów poczęstunek.

Impreza była objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Otwocka – Pana Jarosława Margielskiego. Miasto Otwock przekazało materiały promocyjne dla uczestników konkursu plastycznego.

Impreza była kolejną naszą inicjatywą – Fundacja angażuje się w działania prozdrowotne i profilaktyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych przy współpracy wolontariuszy i podopiecznych.

Planujemy włączyć projekt profilaktyczny „Rozwój bez nawyków” do kalendarza naszych stałych działań. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach uczniów i pedagogów z otwockich szkół.

Fundacja Konstruktywnego Rozwoju składa podziękowania:
– p. Sebastianowi Rakowskiemu – p.o. dyrektora Otwockiego Centrum Kultury oraz pracownikom OCK  za współpracę przy organizacji imprezy,
– Restauracji „Soplicówka” w Otwocku, ul. Narutowicza 47 oraz Cukierni, Lodziarni „Babcia Hela” w Józefowie, ul.Piłsudskiego 106 za przekazanie artykułów cukierniczych.