Szkolenie jest kierowane do pracowników placówek pomocy społecznej (OPS, PCPR), oświaty (szkół, pomocy psychologiczno-pedagogicznej), wymiaru sprawiedliwości (kuratorzy sądowi), a także organizacji pozarządowych z sektora profilaktyki uzależnień z terenu województwa mazowieckiego. W szkoleniu będzie uczestniczyło maksymalnie 30 osób, która w procesie realizacji szkolenia będzie dzielona na dwie podgrupy nie większe niż 15 osób każda.
Szkolenie jest realizowane w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywanie Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Forma i liczba godzin zajęć:
5. superwizja pracy własnej – 10 godz.
Terminy zjazdów:
IV sesja zajęć:
01.07.25 r. – 10:00-19:00
02.07.25 r. – 9:00-18:00
Miejsce realizacji szkolenia:
2. staż: Ośrodek Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy dla Młodzieży w Otwocku, ul. Kochanowskiego 27/29 (wejście od ul. Borowej 6/12).
Realizator zapewnia wyżywienie i nocleg.
Minimalne warunki ukończenia szkolenia:
Wymogiem ukończenia szkolenia i otrzymania zaświadczenia Edukatora Profilaktyki Uzależnień rekomendowanego przez Fundację Konstruktywnego Rozwoju jest: – wypełnienie pre-testu i post-testu; – obecność na zajęciach w wymiarze co najmniej 90%; – konstruktywna aktywność na zajęciach. Osoby, które nie spełnią tych wymogów otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie tylko w zajęciach, w których brali udział.
W ramach realizacji projektu wszyscy uczestnicy otrzymają Materiał Edukacyjno-Dydaktyczny.
Zespół realizatorów:
Realizatorzy posiadają wyższe kierunkowe wykształcenie i certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień oraz doświadczenie w pracy dydaktyczno-szkoleniowej.
- Maria Tatarska – mgr pedagogiki, specjalista psychoterapii uzależnień, superwizor KCPU. Ponad 20 lat doświadczenia w pracy dydaktycznej, profilaktycznej i terapeutycznej – praktyk
- Monika Chrupek – mgr psychologii, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, psychoterapeuta w procesie certyfikacji. Ponad 10 lat doświadczenia w pracy dydaktycznej, profilaktycznej i terapeutycznej – praktyk.
- Karol Maksymiuk – mgr pedagogiki, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Ponad 12 lat doświadczenia w pracy profilaktycznej i terapeutycznej – praktyk.
- Zbigniew Michalczyk – mgr psychologii, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży, specjalista psychoterapii uzależnień, superwizor KCPU. Ponad 20 lat doświadczenia w pracy dydaktycznej, profilaktycznej i terapeutycznej – praktyk. W ramach szkolenia opieka merytoryczna nad szkoleniem – tel. 572635591
- Agata Krawczyk – koordynacja szkolenia i opieka nad uczestnikami – tel. 601363448, e-mail: szkolenia.konstruktywny@gmail.com
Zapisy na szkolenie:
