Fundacja Konstruktywnego Rozwoju zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Edukator Profilaktyki Uzależnień Behawioralnych”
Rekrutacja zakończona
Lista uczestników:
- Katarzyna Andrzejewska
- Monika Pawlusiewicz
- Patrycja Szot
- Ilona Banaszek
- Dorota Mularczyk
- Agnieszka Masewicz-Majderdrut
- Dorota Wac
- Paulina Gutek
- Emilia Borzęcka
- Robert Kondas
- Agnieszka Ziobro
- Krzysztof Witkowski
- Joanna Dziemiańczyk
- Małgorzata Matysek
- Anna Bukowska
- Ewa Krzyżak-Szymańska
- Oliwia Szymańska
- Anna Falkiewicz
- Małgorzata Kuzyk
- Anna Misiewicz
- Izabela Kołdej
- Matylda Jagłowska
- Marta Nowak
- Krzysztof Poniży
- Katarzyna Sosnowska
- Piotr Wojnowski
- Tomasz Posłuszny
- Wiktoria Lubańska-Brysiak
- Beata Nowak
- Barbara Mańkowska-Chojnacka
Szkolenie jest dofinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia w ramach konkursu przeprowadzonego przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.
Głównym celem programu szkoleniowego pt. „Edukator Profilaktyki Uzależnień Behawioralnych” jest podniesienie kompetencji zawodowych osób zajmujących się profilaktyką w obszarze uzależnień behawioralnych młodzieży.
Program
Szkolenie obejmuje 100 godz. realizowanych podczas 4 sesji szkoleniowych.
– warsztaty – grupa otwarcia i pracy nad sobą – 20 godzin,
– wykłady dotyczące aktualnej wiedzy dotyczącej leczenia i profilaktyki uzależnień behawioralnych – 10 godzin,
– warsztaty realizowane w warunkach laboratoryjnych uczące stosowania terapii poznawczo-behawioralnej, dialogu motywującego i interwencji kryzysowej – 30 godzin,
– warsztaty w Ośrodku Terapii Uzależnień i Podwójnej Diagnozy dla Młodzieży w Otwocku / Placówce Profilaktycznej dla młodzieży i ich rodzin, 05-400 Otwock, ul. Czaplickiego 7 – 20 godzin
– warsztaty superwizji własnej pracy profilaktycznej – 20 godzin.
Grupa docelowa
Szkolenie skierowane jest do osób realizujących profilaktykę uzależnień wśród młodzieży – m.in. psychologów, pedagogów, socjoterapeutów, wychowawców zatrudnionych w placówkach oświatowych, ośrodkach socjoterapeutycznych i wychowawczych, przedstawicieli organizacji pozarządowych. Liczba uczestników szkolenia 30 osób, w podziale na dwie grupy warsztatowe po 15 osób. W jednej grupie warsztatowej może być tylko jedna osoba z tego samego miejsca pracy!
Kryteria udziału
Podstawowym kryterium udziału w szkoleniu jest bycie realizatorem programów profilaktycznych, bycie przedstawicielem grup zawodowych realizujących działania w zakresie profilaktyki uzależnień behawioralnych. Weryfikacja spełnienia w/w kryterium obędzie się na podstawie Formularza Zgłoszeniowego potwierdzającego gotowość do uczestnictwa w szkoleniu, jego programie merytorycznym wymogach zaliczeniowych i sposobie organizacji. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Terminy szkolenia
I sesja 12-14.02.2020r.
II sesja 5-6.03.2020r.
III sesja 26-27.03.2020r.
IV sesja 22-24.04.2020r.
Godziny szkolenia:
sesje 3-dniowe:
I dzień 10.00-19.00
II dzień 9.00-19.00
III dzień 9.00-18.30
sesje 2-dniowe:
I dzień 10.00-19.00
II dzień 9.00-18.30
Warunki ukończenie szkolenia
Wymogiem ukończenia szkolenia będzie frekwencja na poziomie co najmniej 90%, pozytywne zaliczenie testu wiedzy, realizacja zadania praktycznego podczas warsztatów i przedstawienie własnej pracy profilaktycznej podczas superwizji. Osoby spełniające te wymogi otrzymają certyfikat „Edukatora Profilaktyki Uzależnień Behawioralnych” – potwierdzającego podstawowe kompetencje w zakresie profilaktyki uzależnień behawioralnych co będzie równoznaczne z rekomendacjami udzielonymi w obszarze podstawowej gotowości do pracy w zakresie profilaktyki uzależnień behawioralnych. W sytuacji, kiedy uczestnik nie zaliczy wymogów szkoleniowych – otrzyma zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu i jego wymiarze.
Realizatorzy szkolenia
Maria Tatarska
Superwizor KBdsPN, specjalista terapii uzależnień, trener treningu i warsztatu psychologicznego, 20 lat doświadczenia w pracy dydaktycznej.
Zbigniew Michalczyk
Superwizor KBdsPN, specjalista terapii uzależnień, terapeuta poznawczo-behawioralny, 20 lat doświadczenia w pracy dydaktycznej.
Informacje dodatkowe
Uczestnicy szkolenia będą mieli zapewnione noclegi i wyżywienie podczas sesji szkoleniowych.
Realizator szkolenia nie pokrywa kosztów dojazdu na szkolenie.
Rekrutacja
W celu zgłoszenia swojego udziału w szkoleniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej Fundacji Konstruktywnego Rozwoju (www.konstruktywny.eu). Formularz podpisany przez uczestnika i przełożonego należy przesłać na adres Fundacji: fundacja@konstruktywny.eu do 22 stycznia 2020 r.
Informacja o zakwalifikowanych osobach do udziału w szkoleniu zostanie zamieszczona na stronie internetowej www.konstruktywny.eu. Dodatkowo osoby zakwalifikowane na szkolenie zostaną poinformowane drogą elektroniczną.
Edyta Borkowska – koordynator szkolenia
Biuro Fundacji
ul. Czaplickiego 7, 05-400 Otwock
22 779 70 98 (w godz. 12.00-19.00), 695 920 709